Малов Д.Ю.,
магістрант Інститут бізнес-освіти ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана»
РЕАЛІЗАЦІЯ ПРИНЦИПУ СОЦІАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ALD AUTOMOTIVE
Корпоративна соціальна відповідальність (далі «КСВ») в ALD Automotive передбачає дотримання основних цінностей групи Société Générale (материнська структура). В рамках глобальної стратегії групи, фокус щодо КСВ зосереджено на добробуті своїх клієнтів. Так як цей бізнес має відношення до автотранспорту, то відповідно існують певні загрози для екології навколишнього середовища та людей. Саме тому політикою Компанії передбачено розробку та виконання заходів для мінімізації та уникнення можливих забруднень та негативних впливів на суспільство.
Основна увага ALD Automotive зосереджена на: адекватному фінансуванні, відповідальності як роботодавця, навколишньому середовищі та активному житті громадянського суспільства.
КСВ вбудована в культуру компанії і окреслена основними цінностями: командний дух, зобов'язання, відповідальність та інновації. [1].
Глобальний підхід по КСВ в ALD Automotive передбачає:
1. Продовжувати створювати умови та сприяти покращенню безпеки на дорозі як для водіїв так і пішоходів;
2. Технологія ALD Bluefleet - допомога клієнтам знизити їх викиди CO2;
3. Відповідність та сумісність з міжнародними угодами та національними правилами в повній мірі;
4. Побудова відповідальних відносин з постачальниками та іншими партнерами. [2].
Не менш важливими на думку автора є екологічні зобов'язання. З точки зору забруднюваності від транспорту, автовиробники та їх партнери (серед яких ALD Automotive), мають впроваджувати інноваційні заходи та приймати зважені рішення щодо: вимірювання та зменшення СО2 (енергія, транспорт, папір); обмеження споживання інших природних ресурсів; утилізація відходів.
Ключові мотиви в Компанії щодо впровадження та використання у своїй діяльності практик КСВ:
По-перше, ALD Automotive - по суті є транснаціональною глобальною організацією (43 країни), а отже має значний вплив на суспільні відносини і несе відповідальність за результати своєї діяльності перед суспільством. З іншого боку, для Компанії це захист від недобросовісних конкурентів, що можуть створить негативний вплив (з точки зору пошуку слабких місць у Компанії щодо її соціальної відповідальності). По друге - це імідж та стратегічні пріоритети Компанії щодо подальшого розвитку. По третє - це один із ключових факторів для впровадження інновацій та розгалудження сфер діяльності ALD Automotive.
Очікуваний вплив від впровадження практик КСВ та стратегій Групи ALD Automotive в Україні на найближчі роки:
1. Створення інноваційних рішень для клієнтів: Мобільний додаток, що надає змогу для корпоративних клієнтів контролювати та зменшувати контрактні пробіги по автомобілям до оптимального рівня (мета для клієнта – зменшення витрат). З позиції КСВ таке зменшення пробігів прямопропорційно впливає на рівень викидів СО2 в повітря, що є позитивним фактором для екології в цілому [3].;
2. Надбудови CRM системи та електронний документообіг, зменшить закупівлі, використання паперу та інших витратних матеріалів – не потрібно буде займатись утилізацією та зберіганням витрачених матеріалів.
3. Проведення комплексу заходів з усіма ключовими стейкхолдерами щодо популяризації електрокарів в Україні: зменшення вартостей те розширення наявних екологічних автобрендів; доведення вигід від експлуатації та екологічності такого транспорту для клієнтів в порівнянні зі звичайними автомобілями, вплив на розвиток та розширення мереж електрозаправних станцій та зміна ментальності, мислення споживачів (водіїв).
Список використаних джерел:
1. Основний сайт Компанії [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.aldautomotive.ua
2. Внутрішньо-корпоративні звіти компанії
3. MyALD 2.0 [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://myald.aldautomotive.ua/start/welcome
4. Інформаційний сайт щодо основних трендів, ідей та інновацій в сфері автолізингу [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.leaseurope.org