Волков К.Д.,
магістрант Інститут бізнес-освіти
ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана»
ІНТЕРНЕТ-МАРКЕТИНГ У ГЛОБАЛЬНОМУ ГОТЕЛЬНОМУ БІЗНЕСІ
У глобальному готельному бізнесі розвиток управління маркетингом компанії Hilton та її головних конкурентів (Marriott, IHG, Hyatt, Best Western, Sheraton та ін.) тривалий час визначали наступні тренди: активізація діяльності зарубіжних готельних мереж на регіональних ринках; здійснення контролю за якістю наданих послуг на підставі договірних угод (франшизи, контракту на управління); поширення сфери інтересів готельного бізнесу на продукти та послуги, які раніше надавалися підприємствами інших галузей (організації харчування, дозвілля, розваг, виставкової діяльності та ін.); глибока персоніфікація обслуговування і повна концентрація на запитах і потребах клієнтів; підвищення доступності готельних послуг для масового споживача; [1] розвиток нових видів туризму, зокрема екологічного туризму, формування «зелених» поверхів і номерів у звичайних міських готелях. [2]
На сьогодні глобальне лідерство готелів багато в чому забезпечується сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями з використанням насамперед можливостей Інтернет. Найбільша динаміка притаманна таким інструментам як цілеспрямований пошук, створення тематичних порталів, просування готельних послуг в соціальних медіа, онлайн відео-маркетинг, управління репутацією в мережі, мобільний маркетинг, event-маркетинг. Виключного значення набуває сайт готелю як майданчик не тільки брендингу та комунікацій з клієнтами, але й прямих онлайн-продажів. [3]
Детальне дослідження показує, що в цілому компанія Hilton завдяки ефективному управлінню маркетингом досягла явних глобальних конкурентних переваг. Разом із тим для Hilton актуальною є подальша індивідуалізація бізнес-моделі, що через соціальні мережі та Email – маркетинг дозволить встановити конструктивний двосторонній діалог між готелем та гостем ще до прибуття останнього в готель із гарантуванням клієнту наявності саме тих сервісів, які потребує конкретний гість. Гості можуть проходити реєстрацію по дорозі в готель, по прибуттю в аеропорт та ін. через свої смартфони, що дозволяє їм просто швидко отримати ключ в готелі без додаткових формальностей. Все це підвищує цінність послуг готелю, рівень задоволеності якістю послуг.
Онлайн відео-презентація стає невід'ємною частиною маркетингової інтернет-стратегії готельного підприємства. Онлайн відео дозволяє розповісти про готель краще, ніж будь-який текстовий опис, а також є унікальною можливістю показати всі переваги готелю і презентувати готельні послуги величезній аудиторії. Враховуючи це, готелі додають відео на свій сайт, створюють свій канал на YouTube тощо. [4]
При цьому online-агентства (Booking.com, Hotels.com, Expedia, Travelocity, Orbitz, Priceline тощо) є вагомим каналом продажу готельних номерів, а новітня на сьогодні опція бронювання через Facebook стає загальнопоширеним явищем, активізуючи роботу зі скаргами клієнтів, збиранням цінної інформації про них. Інтернет-сервіси (технології meta search, локальні пошукові системи, діджитал технології, редизайн веб-сайту та його оптимізація) дозволяють максимізувати прибуток готелів, потроїти кількість запитів клієнтів, залучити додаткових гостей у номери, здобути лояльних клієнтів та підвищити свою репутацію серед найбільших світових готельних брендів.
Отже інтернет-маркетинг набуває все більшої ваги у глобальному готельному бізнесі. Фокусування лише на традиційних каналах розподілу призводить до зниження рівня заповненості готелей, підвищення операційних витрат та ін. Нові технології навпаки зменшують витрати і забезпечують споживачам підвищений комфорт, надаючи ряд переваг, найголовнішою з яких є збільшення комфорту у пошуку, виборі, бронюванні та оплаті готелів. В результаті це дозволяє підвищити можливості готелів до залучення нових клієнтів, а також розширити займані компаніями сегменти ринку.
Список використаних джерел:
1. Тимошенко З.І. Маркетинг готельно-ресторанного бізнесу / З.І. Тимошенко, Г.Б. Мунін, В.П. Дишлевий. – К.: Вид-во Європ. ун-ту, 2007. – 246 с.
2. Джанджугазова Е.А. Маркетинг в индустрии гостеприимства: учеб. пособие для студ. высш. учеб. заведений. / Е.А. Джанджугазова. — М.: издательский центр «Академия», 2003. — 224с.
3. The role and importance of Internet marketing in modern hotel industry. Journal of Process Management – New Technologies, International Vol. 3, No. 3, 34-38. Mr.sc. Ivica Batinic. 2015.
4. Social media meets hotel revenue management: Opportunities, issues and unanswered questions. Journal of Revenue and Pricing Management. Vol. 10, No. 4, 293–305. Breffni M Noone, Kelly A McGuire, Kristin V Rohlfs. 2011